Kontakt

Arne Šubrt
Muzeum mlýn Dřevíček
Horní Dřevíč 3
549 31 Stárkov
IČO 45581193
Zapsáno v živnostenském rejstříku v Náchodě

GPS 50°31‘2.673“N, GPS 16°10’44.892“E

email – info@mlyndrevicek.cz

tel.: 739 049 450

Jak nás najdete

- Cyklisté mohou využít cyklotrasu č. 4020. Ve Velkém Dřevíči, případně ve Stárkově odbočte na trasu č. 4032, která je zkratkou trasy č. 4020.

- Autem k nám dojedete po spojnici Náchod-Hronov-Stárkov. Z opačné strany Trutnov-Radvanice-Jívka-Stárkov-Hronov, či Teplice nad Metují-Česká Metuje-Stárkov-Hronov.

- Vlakové zastávky můžete využít dvě. Buď „Hronov-zastávka“, pak to je ke mlýnu po silnici směrem na Stárkov zhruba 4 km. Přitom půjdete téměř po rovině. Po třech kilometrech se můžete zdarma osvěžit dobrou vodou u Dřevíčské studánky, která se nachází po pravé straně na konci obce. Upozorňujeme ale, že ne všechny vlaky na této stanici staví.
- Druhou možností (doporučujeme) je vlakové nádraží Police nad Metují. V jeho blízkosti je přejezd přes trať a silnička (je minimálně frekventovaná) vedoucí do kopce na Petrovičky. Poté se polní a lesní cestou z kopce dostanete přímo ke mlýnu. Jinými slovy cca hodinová procházka přírodou (3,5 km) „Z údolí řeky Metuje do údolí potoka Dřevíč.“ Doporučujeme ji využít především za pěkného počasí.

- Nejbližší autobusová zastávka je „Horní Dřevíč“ na trase Hronov-Stárkov. Od ní sejdete cca 500 m po silnici dolů. Pokud rádi chodíte pěšky, můžete využít o něco výše popsanou cestu. Buď autobusová zastávka „Hronov-Žabokrky, železniční stanice“ – cesta cca 4 km po silnici, nebo autobusová zastávka „Bezděkov nad Metují, Na Mýtě“ – pak je to ta druhá možnost – cesta lesem. Obě tyto zastávky jsou na trase Hronov-Police nad Metují.

- Pěšky či na horských kolech se ke mlýnu dostanete též z trasy žluté turistické značky spojující Žďár nad Metují s Turovem. V Horním Dřevíči odbočte po silnici dolů ve směru toku potoka. Po asi 400 metrech už mlýn nemůžete přehlédnout.

Na Vaši návštěvu se těší

Arne a Renata Šubrtovi